preloader
Sprawdź dostępność
left
right
Wyczyść
Wybierz date przyjazdu

Atrakcje Sopotu

Molo w Sopocie

Jedną z największych atrakcji miasta jest Molo im. Jana Pawła II –jest to najdłuższe molo nad Morzem Bałtyckim. Ma około pół kilometra długości , część spacerowa ma 511,5 m, z czego 458 m wchodzi w głąb Zatoki Gdańskiej. Pierwszy pomost, mierzący 31,5 metra, zbudowany został w 1827 przez doktora Jerzego Haffnera. Następnie, do końca XIX, molo wydłużone zostało do 150 m, a w 1910 do 315 m. Obecnie istniejące molo zostało zbudowane w 1928 – przebudowano wtedy też Skwer Kuracyjny. Była to największa przebudowa w historii mola – okazją było 25-lecie Sopotu oraz 100-lecie budowy pomostu. W latach 90. XX dobudowano żelbetową głowicę, ochraniającą pomost główny, a na początku XXI w. prowadzono prace konserwacyjne tegoż pomostu.

Ulica Bohaterów Monte Cassino

Sopocki Monciak

Ulica o długości 635m stanowi dziś główny deptak nadmorskiej miejscowości uznawanej za miejscowość uzdrowiskową. Po obu stronach ulicy mieszczą się liczne kawiarnie i sklepy, bary oraz obiekty gastronomiczne z ogródkami. Otoczona jest eklektycznymi oraz neogotyckim kamieniczkami z przełomu XIX i XX wieku.

Krzywy Domek

Krzywy dom powstał w 2003 roku. Swoim charakterem nawiązuje do twórczości J.M Szancera oraz P. Dahlberga. Cała stylistyka obiektu nawiązuje swoim wyglądem do „Sopockiego Monciaka”. Natomiast swoim wnętrzem odzwierciedla kamienice, które znajdują się w jego najbliższym otoczeniu.

Sopot Plaża

To największa atrakcja uzdrowiska, 4 km plaży ciągnie się od południowej do północnej granicy miasta. Praktycznie plaża strzeżona jest na całej długości przez czujnych ratowników. Turyści mogą korzystać z szerokiej gamy wypożyczalni sprzętów wodnych oraz plażowych. Plaża posiada również zaplecze spacerowe znajdujące się tuż za wydmami. Złoty piasek, czystość oraz różne atrakcje powodują fakt, iż sopocka plaża jest uznawana za najpiękniejszą w Polsce.

Czytaj więcej

Aqua Park Sopot

Gdyby jednak pogoda nie dopisała, mogą Państwo wybrać się do pobliskiego AquaParku. Czynny jest on cały rok niezależnie od pogody. W środku znajdziecie Państwo zjeżdżalnie, jacuzzi, kompleks saun, oraz rwącą rzekę przez którą przepływa 600 litrów wody na sekundę.

Pijalnia Wód Solankowych

Pijalnia wód solankowych oraz sąsiadujący z nią punkt widokowy znajduje się na III piętrze Domu Zdrojowego, gdzie mogą się Państwo dostać za pomocą panoramicznej windy. Solanka pozyskiwana jest naturalnie ponieważ samoczynnie wypływa w Sopocie w Zdroju św. Wojciecha z głębokości 800m.

Znajdź nas

Sprawdź jak do nas dojechać

Newsletter

Zapisz się i uzyskaj rabat...

© 2024 Villa Haffnera - wszystkie prawa zastrzeżone.
design by : LEMONPIXEL.pl  /  Rezerwację online obsługuje : HOTRES.pl